Reklam

Monday, January 9, 2017

Biyomedikal Mühendisliği İş Olanakları Nelerdir?

biyomedikal mühendisliğiBiyomedikal Mühendisliği, son yıllarda sağlık sektörünün son derece gelişmesi, ileri teknolojilerin son derece kullanılıyor olması ve bunlara duyulan ihtiyaç; Biyomedikal Mühendislerine duyulan ihtiyacı da son derece artırmaktadır.
Özellikle son 20 yılda buna duyulan ihtiyaç ortalama 7 kat artmıştır. Bu çok ciddi bir rakamdır. Bu da Biyomedikal Mühendisliğinin alanını genişletmiş ve mezunlara büyük olanaklar sağlamıştır. Bu yüzden avantajlıdır. Biyomedikal Mühendisliği programını başarıyla tamamlayıp mezun olanlar tıp fakültelerinde, sağlık kuruluşlarında, sağlık merkezlerinde, ilaç endüstrilerinde ve biyomedikal cihazların üretildiği, satıldığı, tamir, bakım ve onarımının yapıldığı ayrıca kalibrasyonunun yapıldığı firmalarda çalışabilirler.
Mezun olan öğrenciler isterlerse lisansüstü programlara katılarak, biyomedikal, biyomalzeme, doku mühendisliği, genetik mühendisliği, biyoenformatik gibi alanlarda uzmanlaşarak üniversitelerde akademisyen ya da anlaşmalı ortak yabancı üniversitelerle işbirliği halinde uzmanlıklarına devam edebilirmektedirler.


No comments: